Kişisel Verilerin Korunması

Veri Sorumlusu ve Temsilcisi 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu (“KVK Kanunu” ya da “Kanun”) ile Aydınlatma Yükümlülüğünün Yerine Getirilmesinde Uyulacak Usul ve Esaslar Hakkında Tebliğ uyarınca, kişisel verileriniz; veri sorumlusu olarak, ALAÇATI MAH. 12059 SK. NO: 11 ÇESME/ IZMIR adresine bağlı OZVALLEY TURIZM INSAAT SANAYI VE TICARET LIMITED

SIRKETI tarafından aşağıda açıklanan kapsamda işlenebilecektir.

Soassuites’e Üye Olmanız, Soassuites´i Ziyaret Etmeniz veya Soasuites ile İletişime Geçmeniz Halinde

– Toplanan Kişisel Verileriniz

 

Meşru menfaat işleme şartı doğrultusunda;

Kimlik Bilgileriniz kapsamında isim, soyisim, T.C. kimlik numarası, uyruk, doğum tarihi ve cinsiyetiniz,

İşlem Güvenliği Bilgileriniz kapsamında kullanıcı adı, kullanıcı ID, IP adresi, port bilginiz, ziyaret edilen sayfa ve erişim zamanı bilgileriniz,

İletişim Bilgileriniz kapsamında adres, telefon, e-posta bilgileriniz,

Müşteri İşlem Bilgileriniz kapsamında fatura unvanı, fatura adresi ve vergi numaranız olan kişisel verileriniz,

Görsel ve İşitsel Kayıtlar kapsamında Şirketimizi aramınız sonucunda ses kaydınız, Şirketimizi ziyaret etmeniz sonucunda kamera görüntüleriniz.

Otomatik veya otomatik olmayan yöntemlerle Şirketimiz ve Şirketimiz adına çağrı merkezimiz, partner veya tedarikçi firmalar tarafından veya Internet sitesi, sosyal medya mecraları, mobil uygulamalar, Şirketimize ve şubelerimize yaptığınız ziyaretlerde güvenlik sebebi ile mevcut olan kamera sistemi ve benzeri vasıtalarla, sözlü, yazılı ya da elektronik olarak toplanabilir.

– Kişisel Verilerin Hangi Amaçla İşleneceği

Toplanan kişisel verileriniz, Şirketimiz ve Şirketimizle iş ilişkisi içerisinde olan kişilerin hukuki ve ticari güvenliğinin temini, Şirketimiz tarafından sunulan ürün ve hizmetlerden sizleri faydalandırmak için gerekli çalışmaların iş birimlerimiz tarafından yapılması, iletişim faaliyetlerinin yürütülmesi, bilgi güvenliği süreçlerinin yürütülmesi, fiziksel mekan güvenliğinin temini, iş süreçlerinin iyileştirilmesine yönelik önerilerin alınması ve değerlendirilmesi, müşteri ilişkileri yönetim süreçlerinin yürütülmesi, talep ve şikayetlerin takibi, erişim yetkilerinin yürütülmesi, operasyonların güvenliğinin temini amaçlarıyla KVK Kanunu´nun 5. Maddesinde belirtilen meşru menfaat kişisel veri işleme şartı dahilinde işlenecektir.

– İşlenen Kişisel Verilerin Kimlere ve Hangi Amaçla Aktarılabileceği

Şirketimiz, yetkili kişi kurum ve kuruluşlara bilgi verilmesi, hukuk işlerinin takibi ve yürütülmesi, faaliyetlerin mevzuata uygun yürütülmesi amaçlarıyla talep edilmesi halinde kanunen yetkili devlet kurumlarıyla ve bir mahkeme sürecine gidilmesi durumunda hukuk danışmanlarıyla paylaşabilmektedir.

– Kişisel Veri Toplamanın Yöntemi ve Hukuki Sebebi

 

Kişisel verileriniz Şirketimiz tarafından farklı kanallarla (sözlü, elektronik ortam üzerinden; ilgili Internet siteleri vb. araçlarla, Şirketimize ve şubelerimize yaptığınız ziyaretlerde güvenlik sebebi ile mevcut olan kamera sistemi ve çağrı merkezi aracılığıyla) ve farklı hukuki sebeplere dayanarak ticari faaliyetlerimizi yürütmek amacıyla toplanmaktadır. Bu hukuki sebeple toplanan kişisel verileriniz KVK Kanunu´nun 5.maddesinde belirtilen meşru menfaat kişisel veri işleme şartı ve amaçları kapsamında bu metnin (2.2) ve (2.3) maddelerinde belirtilen amaçlarla işlenebilmekte ve aktarılabilmektedir.

Acomod´dan Bir Hizmet Almanız Durumunda

– Toplanan Kişisel Verileriniz

Meşru menfaat, hukuki yükümlülüğün yerine getirilmesi, kanunlarda açıkça ön görülmesi ve sözleşmenin ifası işleme şartları doğrultusunda;

Kimlik Bilgileriniz kapsamında isim, soyisim, T.C. kimlik numaranız, imzanız,

İletişim Bilgileriniz kapsamında telefon, e-posta, adresiniz,

Müşteri İşlem Bilgileriniz kapsamında sizinle beraber hizmet alan çocuk sayısı, fatura unvanı, fatura adresi, vergi numarası, vergi dairesi, aldığınız hizmete ilişkin ürün adı, ürün miktarı, vergiler, fiyat, hizmetin alındığı tarih, aldığınız hizmete ilişkin uçuş ve havayolu bilgileri, ödeme şekliniz, banka hesap numaranız ve kart bilgileriniz.

Meşru menfaat, kanunlarda açıkça ön görülmesi ve sözleşmenin ifası işleme şartları doğrultusunda;

İşlem Güvenliği Bilgileriniz kapsamında IP adresi, port bilgileriniz, müşteri tipi, müşteri ID, ürün ID, ilişkili çağrı ve taleplerin ID´leri, rezervasyon ID, erişim zamanı bilgileriniz,

Meşru menfaat işleme şartı doğrultusunda, ilgilenilen ürün, ziyaret edilen sayfa, Şirketimizi aramınız sonucunda ses kaydınız, Şirketimizi ziyaret etmeniz sonucunda kamera görüntüleriniz otomatik veya otomatik olmayan yöntemlerle Şirketimiz ve Şirketimiz adına çağrı merkezimiz, partner veya tedarikçi firmalar tarafından veya Internet sitesi, sosyal medya mecraları, mobil uygulamalar, Şirketimize ve şubelerimize yaptığınız ziyaretlerde güvenlik sebebi ile mevcut olan kamera sistemi ve benzeri vasıtalarla, sözlü, yazılı ya da elektronik olarak toplanabilir.

– Kişisel Verilerin Hangi Amaçla İşleneceği

Toplanan kişisel verileriniz, Şirketimiz ve Şirketimizle iş ilişkisi içerisinde olan kişilerin hukuki ve ticari güvenliğinin temini, Şirketimiz tarafından sunulan ürün ve hizmetlerden sizleri faydalandırmak için gerekli çalışmaların iş birimlerimiz tarafından yapılması, otel rezervasyonları ve uçak bileti gibi satın alınan hizmetlerin verilmesi, faturalama ve tahsilat işlemlerinin gerçekleştirilmesi kapsamında gerekli hizmetlerin verilebilmesi, bilgi güvenliği süreçlerinin yürütülmesi, hizmet satış süreçlerinin yürütülmesi, müşteri ilişkileri yönetim süreçlerinin yürütülmesi, müşteri memnuniyetine yönelik aktivitelerin yürütülmesi, firma/ürün/hizmetlere bağlılık süreçlerinin yürütülmesi, faaliyetlerin mevzuata uygun yürütülmesi, finans ve muhasebe işlerinin yürütülmesi, iş faaliyetlerinin yürütülmesi/denetimi, hizmet pazarlama süreçlerinin yürütülmesi, operasyonun güvenliğinin temini, sözleşme süreçlerinin yürütülmesi, iş süreçlerinin iyileştirilmesine yönelik önerilerin alınması ve değerlendirilmesi amaçlarıyla KVK Kanunu´nun 5. maddesinde belirtilen meşru menfaat, hukuki yükümlülüğün yerine getirilmesi, kanunlarda açıkça ön görülmesi ve sözleşmenin ifası kişisel veri işleme şartları ve amaçları dahilinde işlenecektir.

– Kişisel Verilerin Kimlere Hangi Amaçla Aktarılabileceği

Şirketimiz, yetkili kişi kurum ve kuruluşlara bilgi verilmesi, hukuk işlerinin takibi ve yürütülmesi, faaliyetlerin mevzuata uygun yürütülmesi amaçlarıyla talep edilmesi halinde kanunen yetkili devlet kurumlarıyla ve bir mahkeme sürecine gidilmesi durumunda hukuk danışmanlarıyla, denetim ve etik faaliyetlerinin yürütülmesi amacıyla mali danışmanlarla, hizmetin ifası, tahsilatın yapılabilmesi, iş faaliyetlerinin yürütülmesi/denetimi ve bir hakkın korunması/kullanılması/tesisi amacıyla iş ortaklarıyla paylaşabilmektedir.

– Kişisel Veri Toplamanın Yöntemi ve Hukuki Sebebi

Kişisel verileriniz Şirketimiz tarafından farklı kanallarla (sözlü, elektronik ortam üzerinden; e-posta, ilgili Internet siteleri vb. araçlarla, Şirketimize yaptığınız ziyaretlerde güvenlik sebebi ile mevcut olan kamera sistemi ve çağrı merkezi aracılığıyla) ve farklı hukuki sebeplere dayanarak ticari faaliyetlerimizi yürütmek amacıyla toplanmaktadır. Bu hukuki sebeple toplanan kişisel verileriniz KVK Kanunu´nun 5. Ve 6. Maddelerinde belirtilen meşru menfaat, hukuki yükümlülüğün yerine getirilmesi, kanunlarda açıkça ön görülmesi, sözleşmenin ifası ve açık rıza kişisel veri işleme şartları ve amaçları kapsamında bu metnin (3.2), (3.3) ve (3.4) maddelerinde belirtilen amaçlarla işlenebilmekte ve aktarılabilmektedir.

Ticari Elektronik İleti Onaylarına Açık Rıza Vermeniz Halinde

– Toplanan Kişisel Verileriniz

Kanunlarda açıkça öngörülmesi şartı doğrultusunda;

İşlem Güvenliği kapsamında onayın kabul edildiğine dair açık beyanınız,

Açık Rıza işleme şartı doğrultusunda;

Kimlik Bilgileriniz kapsamında adınız, soyadınız,

İletişim bilgileriniz kapsamında e-posta adresiniz ve/veya telefon numaranız,

Pazarlama verileriniz kapsamında Acomod Internet sitesi üzerinden incelediğiniz/ilgilendiğiniz tesis ve kampanyalara ilişkin gezinme bilginiz, alışveriş geçmişi bilgileriniz (rezervasyon bilgileriniz, cinsiyetiniz, doğum tarihiniz, daha önce hizmet aldığınızda sizinle birlikte hizmet alan çocuk sayısı),

İşlem Güvenliği kapsamında IP adresiniz otomatik veya otomatik olmayan yöntemlerle Şirketimiz ve Şirketimiz adına çağrı merkezimiz, partner veya tedarikçi firmalar tarafından veya Internet sitesi, sosyal medya mecraları, mobil uygulamalar, Şirketimize ve şubelerimize yaptığınız ziyaretlerde sözlü yazılı ya da elektronik olarak toplanabilir.

– Kişisel Verilerin Hangi Amaçla İşleneceği

Toplanan kişisel veriniz (onayın kabul edildiğine dair açık beyanınız), Şirketimiz ve Şirketimizle iş ilişkisi içerisinde olan kişilerin hukuki ve ticari güvenliğinin temini, faaliyetlerin mevzuata uygun yürütülmesi amaçlarıyla KVK Kanunu´nun 5. maddesinde belirtilen kanunlarda açıkça öngörülmesi kişisel veri işleme şartı ve amaçları dahilinde işlenecektir.

– Reklam Amaçlı Veri İşleme

Elektronik Ticaretin Düzenlenmesi Hk. Kanun ile Ticari İletişim ve Ticari Elektronik İletiler Hk. Yönetmeliğe uygun olarak ancak önceden onay alınan kişilere reklam amaçlı elektronik ileti gönderilebilir. Reklamın gönderileceği kişinin onayının açık bir şekilde mevcudiyeti şarttır. Alınacak onay, şirketinizin mal ve hizmetlerini tanıtmak, pazarlamak, işletmesini tanıtmak ya da kutlama ve temenni gibi içeriklerle tanınırlığını artırmak amacıyla alıcıların elektronik iletişim adreslerine gönderdiği tüm ticari elektronik iletileri kapsamaktadır. Bu onay içerisinde, alıcının ticari elektronik ileti gönderilmesini kabul ettiğine dair olumlu irade beyanı, ismi ve soyismi ile elektronik iletişim adresi bulunur.

– Kişisel Verilerin Kimlere Hangi Amaçla Aktarılabileceği

Şirketimiz, yetkili kişi kurum ve kuruluşlara bilgi verilmesi, hukuk işlerinin takibi ve yürütülmesi, faaliyetlerin mevzuata uygun yürütülmesi amaçlarıyla talep edilmesi halinde kanunen yetkili devlet kurumlarıyla ve bir mahkeme sürecine gidilmesi durumunda hukuk danışmanlarıyla, Şirketimiz ve Şirketimizle iş ilişkisi içerisinde olan kişilerin hukuki ve ticari güvenliğinin temini ve faaliyetlerin mevzuata uygun yürütülmesi amacıyla e-posta/SMS gönderen iş ortaklarıyla paylaşılabilmektedir.

Tatilsepeti´nin Fark Ettiği Herhangi Bir Şüpheli İşlem Durumunda

– Toplanan Kişisel Verileriniz

Meşru menfaat işleme şartları doğrultusunda;

Kimlik Bilgileriniz kapsamında isim, soyisim,

İletişim Bilgileriniz kapsamında telefon, e-posta,

Müşteri İşlem Bilgileriniz kapsamında kredi kartı numarası,

İşlem Güvenliği kapsamında kullanıcı ID, IP adresi otomatik ya da otomatik olmayan yöntemlerle Şirketimiz ve Şirketimiz adına çağrı merkezimiz tarafından veya internet sitesi, mobil uygulamalar, Şirketimize ve şubelerimize yaptığınız ziyaretlerde ve benzeri vasıtalarla sözlü, yazılı ya da elektronik olarak toplanabilir.

– Kişisel Verilerin Hangi Amaçla İşleneceği

Toplanan kişisel verileriniz, dolandırıcılık işlemlerinin tespiti ve önlenmesi, acil durum yönetim süreçlerinin yürütülmesi, bilgi güvenliği süreçlerinin yürütülmesi, iç denetim/soruşturma/istihbarat faaliyetlerinin yürütülmesi, risk yönetim süreçlerinin yürütülmesi, operasyonların güvenliğinin temini amaçlarıyla KVK Kanunu´nun 5. maddesinde belirtilen meşru menfaat kişisel veri işleme şartı dahilinde işlenecektir.

– İşlenen Kişisel Verilerin Kimlere ve Hangi Amaçla Aktarılabileceği

Şirketimiz, yetkili kişi kurum ve kuruluşlara bilgi verilmesi, hukuk işlerinin takibi ve yürütülmesi, faaliyetlerin mevzuata uygun yürütülmesi amaçlarıyla talep edilmesi halinde kanunen yetkili devlet kurumlarıyla ve bir mahkeme sürecine gidilmesi durumunda hukuk danışmanlarıyla paylaşabilmektedir.

– Kişisel Veri Toplamanın Yöntemi ve Hukuki Sebebi

Kişisel verileriniz Şirketimiz tarafından farklı kanallarla (sözlü, yazılı ve elektronik ortam üzerinden; ilgili Internet siteleri vb. araçlarla, Şirketimize ve şubelerimize yaptığınız ziyaretlerde ve çağrı merkezi aracılığıyla) ve farklı hukuki sebeplere dayanarak dolandırıcılık işlemlerinin tespiti ve önlenmesi amacıyla toplanmaktadır. Bu hukuki sebeple toplanan kişisel verileriniz KVK Kanunu´nun 5. maddesinde belirtilen meşru menfaat kişisel veri işleme şartı ve amaçları kapsamında bu metnin (7.2) ve (7.3) maddelerinde belirtilen amaçlarla işlenebilmekte ve aktarılabilmektedir.

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu Kapsamında Acomod´a Başvurmanız Durumunda

– Toplanan Kişisel Verileriniz

Kanunlarda açıkça öngörülmesi işleme şartları doğrultusunda;

Kimlik Bilgileriniz kapsamında isim, soyisim, kimlik fotokopinizi gönderirken gözükmesini istediğiniz bilgiler, imza,

İletişim Bilgileriniz kapsamında adres, telefon, e-posta, otomatik olmayan yöntemlerle Şirketimiz ve Şirketimiz adına şubelerimiz, alt acentelerimiz, çağrı merkezimiz tarafından veya Şirketimize ve şubelerimize yaptığınız ziyaretlerde elden, posta, e-posta ve benzeri vasıtalarla toplanabilir.

– Kişisel Verilerin Hangi Amaçla İşleneceği

Toplanan kişisel verileriniz, faaliyetin mevzuata uygun yürütülmesi amaçlarıyla KVK Kanunu´nun 5. maddesinde belirtilen kanunlarda açıkça öngörülmesi kişisel veri işleme şartı ve amaçları dahilinde işlenecektir.

– İşlenen Kişisel Verilerin Kimlere ve Hangi Amaçla Aktarılabileceği

Şirketimiz, yetkili kişi kurum ve kuruluşlara bilgi verilmesi, hukuk işlerinin takibi ve yürütülmesi, faaliyetlerin mevzuata uygun yürütülmesi amaçlarıyla talep edilmesi halinde kanunen yetkili devlet kurumlarıyla ve bir mahkeme sürecine gidilmesi durumunda hukuk danışmanlarıyla paylaşabilmektedir. Ayrıca talep ettiğiniz istek 3. kişi ve kurumları kapsıyorsa iş ortaklarıyla paylaşılabilmektedir.

– Kişisel Veri Toplamanın Yöntemi ve Hukuki Sebebi

Kişisel verileriniz Şirketimiz tarafından farklı kanallarla (sözlü, yazılı ve elektronik ortam üzerinden; Şirketimize ve şubelerimize yaptığınız ziyaretlerde ve çağrı merkezi aracılığıyla) ve hukuki sebeplere dayanarak elden, posta, e-posta ve benzeri vasıtalarla toplanmaktadır. Bu hukuki sebeple toplanan kişisel verileriniz KVK Kanunu´nun 5. maddesinde belirtilen kanunlarda açıkça öngörülmesi kişisel veri işleme şartı ve amaçları kapsamında bu metnin (8.2) ve (8.3) maddelerinde belirtilen amaçlarla işlenebilmekte ve aktarılabilmektedir.

Talep, Öneri, Teşekkür veya Şikâyette Bulunmanız Durumunda

– Toplanan Kişisel Verileriniz

Meşru menfaat işleme şartları doğrultusunda;

Kimlik Bilgileriniz kapsamında isim, soyisim,

İletişim Bilgileriniz kapsamında telefon, e-posta,

Müşteri İşlem Bilgileriniz kapsamında alınan hizmetin adı giriş/çıkış tarihi,

Pazarlama Verileri kapsamında teşekkür yorumunuz, otomatik veya otomatik olmayan yöntemlerle Şirketimiz ve Şirketimiz adına çağrı merkezimiz, partner veya tedarikçi firmalar tarafından veya Internet sitesi, sosyal medya mecraları, mobil uygulamalar, Şirketimize ve şubelerimize yaptığınız ziyaretlerde ve benzeri vasıtalarla, sözlü, yazılı ya da elektronik olarak toplanabilir.

– Kişisel Verilerin Hangi Amaçla İşleneceği

Toplanan kişisel verileriniz, talep ve şikayetlerin takibi, müşteri ilişkileri yönetim süreçlerinin yürütülmesi, müşteri memnuniyetine yönelik aktivitelerin yürütülmesi, hizmet pazarlama süreçlerinin yürütülmesi, pazarlama analiz çalışmalarının yürütülmesi, hizmet üretim ve operasyon süreçlerinin yürütülmesi, hizmet satış süreçlerinin yürütülmesi, satış sonrası destek hizmetlerinin yürütülmesi amaçlarıyla KVK Kanunu´nun 5. maddesinde belirtilen meşru menfaat kişisel veri işleme şartı ve amaçları dahilinde işlenecektir.

– İşlenen Kişisel Verilerin Kimlere ve Hangi Amaçla Aktarılabileceği

Şirketimiz, yetkili kişi kurum ve kuruluşlara bilgi verilmesi, hukuk işlerinin takibi ve yürütülmesi, faaliyetlerin mevzuata uygun yürütülmesi amaçlarıyla talep edilmesi halinde kanunen yetkili devlet kurumlarıyla ve bir mahkeme sürecine gidilmesi durumunda hukuk danışmanlarıyla paylaşabilmektedir. Ayrıca satış sonrası destek hizmetlerinin verilebilmesi, müşteri memnuniyetine yönelik aktivitelerin yürütülmesi, müşteri ilişkileri yönetim süreçlerinin yürütülmesi amaçlarıyla iş ortaklarıyla paylaşılabilmektedir.

– Kişisel Veri Toplamanın Yöntemi ve Hukuki Sebebi

Kişisel verileriniz Şirketimiz tarafından farklı kanallarla (sözlü, yazılı, elektronik ortam üzerinden; e-posta, ilgili Internet siteleri, Internet üzerinde yapılan yüz yüze görüşmeler vb. araçlarla, Şirketimize ve şubelerimize yaptığınız ziyaretlerde ve çağrı merkezi aracılığıyla) ve farklı hukuki sebeplere dayanarak ticari faaliyetlerimizi yürütmek amacıyla toplanmaktadır. Bu hukuki sebeple toplanan kişisel verileriniz KVK Kanunu´nun 5. maddesinde belirtilen meşru menfaat kişisel veri işleme şartı ve amaçları kapsamında bu metnin (9.2) ve (9.3) maddelerinde belirtilen amaçlarla işlenebilmekte ve aktarılabilmektedir.